Akcje

Czytaj więcej...Ratowanie "gruszki" z betonem

11 marca br. strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Brzozowie i dwóch jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych pomagali w ratowaniu zagrożonego przewróceniem się specjalistycznego pojazdu ciężarowego.
Do tego niebezpiecznego miejscowego zagrożenia doszło na drodze dojazdowej do posesji w miejscowości Stara Wieś. Pod pojazdem ciężarowym osunął się grunt i ten ciężki pojazd ("gruszka") z betonem ok. 9 m3, niebezpiecznie się pochylił, grożąc przewróceniem się na bok.

W czwartek 5 marca 2015r., o godzinie 8.24 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym domu mieszkalnego w Grabownicy Starzeńskiej. Do zdarzenia dyżurny PSK w Brzozowie zadysponował trzy zastępy z JRG Brzozów i jeden zastęp z OSP Grabownica. Po przybyciu zastępów działania polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru, po czym strażacy podali do przewodu kominowego z dachu budynku niewielką ilość wody, a z poziomu parteru budynku podali jeden prąd gaśniczy proszku. Po ugaszeniu pożaru, przewód kominowy przeczyszczono przy pomocy szczotki kominiarskiej i sprawdzono go kamerą termowizyjną. Pęknięciu uległ komin na długości ok.2m.

Do wypadku drogowego w Grabownicy Starzeńskiej doszło 8 lutego 2015r. Zadysponowani strażacy z JRG Brzozów w ilości dwóch zastępów zastali na miejscu samochody: Skoda Fabia i VW Passat po zderzeniu. W wyniku zderzenia pojazdów: samochód VW Passat znalazł się w przydrożnym rowie, zaś samochód Skoda Fabia zablokowała całkowicie drogę nr W-886. Poszkodowane zostały dwie osoby. Przybyłe zastępy JRG Brzozów zabezpieczyły miejsce zdarzenia i odłączyły akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Na miejsce przybył patrol Policji i grupa dochodzeniowa. Przybyła karetka pogotowia ratunkowego zabrała dwie osoby poszkodowane do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję, strażacy przemieścili jeden z pojazdów na pobocze. Działania trwały blisko 3 godziny. Zniszczeniu uległy: przód zarówno pojazdu WV Passat jak i Skody Fabia oraz prawy przód pojazdu Skody Fabia.

Do wypadku drogowego w Starej Wsi doszło 3 lutego 2015r. Zadysponowani strażacy z JRG Brzozów w ilości trzech zastępów, zastali na miejscu samochody Skoda i Ford po zderzeniu, które zablokowały oba pasy jezdni. Droga nr W-886 została całkowicie zablokowana. Na miejsce przybył patrol Policji. Poszkodowane zostały dwie osoby. Czytaj więcej...Przybyłe zastępy JRG Brzozów zabezpieczyły miejsce zdarzenia i odłączyły akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Przed przybyciem karetki pogotowia strażacy ratownicy udzielili wsparcia psychicznego jednej z osób poszkodowanych. Przybyła karetka pogotowia ratunkowego zabrała dwie osoby poszkodowane do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję, strażacy usunęli pozostałości pokolizyjne z jezdni. Działania trwały blisko 2,5h. Zniszczeniu uległ: przód pojazdu Skoda, oraz przód i prawy bok samochodu Ford.

 Do pożaru budynku mieszkalnego niezamieszkałego i budynku gospodarczego doszło  21 stycznia 2015r. o godz. 21.25. Pożar gasiły zastępy z JRG Brzozów, OSP Barycz, OSP Wesoła, OSP Domaradz, OSP Blizne, OSP Domaradz Poręby. Strażacy z JRG Brzozów po przybyciu na miejsce zastali palący się budynek drewniany niezamieszkały oraz przylegający budynek gospodarczy. Budynki objęte były całkowicie ogniem. Na miejscu pożaru działania prowadziła: OSP Barycz i OSP Domaradz Poręby. Przybyłe zastępy JRG Brzozów włączyły się do działań i zabezpieczyły miejsce zdarzenia.