Pożar w hali produkcyjnej    

Do pożaru hali produkcyjnej w Grabownicy Starzeńskiej doszło 7 stycznia 2015r. Pożar gasiły zastępy z JRG Brzozów, OSP Grabownica, OSP Humniska, OSP Niebocko. Strażacy z JRG Brzozów po przybyciu na miejsce zastali pożar poddasza budynku produkcyjnego. Na miejscu strażacy nie stwierdzili osób poszkodowanych. Przybyłe zastępy JRG zabezpieczyły miejsce zdarzenia, następnie ze względu na duże zadymienie strażacy z JRG Brzozów wyposażeni w aparaty dróg oddechowych przystąpili do lokalizacji pożaru.

Przybywające kolejno zastępy OSP systematycznie włączały się do działań. Przy pomocy kamery termowizyjnej zlokalizowano źródło ognia znajdujące się wewnątrz stropu i przystąpiono do częściowej rozbiórki jego elementów celem skutecznego dotarcia i zagaszenia pożaru. W tym celu wycięto także nadpalone elementy stropu i części poszycia dachu, który ze względu na bardzo małą odległość od stropu uniemożliwiał dotarcie. Po ugaszeniu pożaru i sprawdzeniu obiekt przekazano osobie uprawnionej. Nie miejsce zadysponowano Policję. Działania trwały blisko 1,5 godziny. Spaleniu uległy  elementy niekonstrukcyjne stropu hali produkcyjnej.

 Pożar hali produkcyjnej w Grabownicy foto: st.kpt. Jacek Kędra  Pożar hali produkcyjnej w Grabownicy foto: st.kpt. Jacek Kędra  Pożar hali produkcyjnej w Grabownicy foto: st.kpt. Jacek Kędra  Pożar hali produkcyjnej w Grabownicy foto: st.kpt. Jacek Kędra

 

Opracował: st.kpt. Tomasz Mielcarek

Zdjęcia: st. kpt Jacek Kędra