Drukuj
Odsłony: 2978

W dniach 26 i 28 maja br. rozegrane zostały XVI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w sporcie pożarniczym. W zawodach wzięli udział reprezentanci 21 komend miejskich i powiatowych Państwowej Straży Pożarnej województwa.

mł. asp. Piotr Rachwał

W pierwszy dzień zawodów (poniedziałek 26 maja), przeprowadzonych na obiektach MOSiR w Stalowej Woli i KP PSP w Nisku, zostały rozegrane konkurencje indywidualne:
1. Pożarniczy tor przeszkód 100m.
2. Wspinanie przy pomocy drabiny hakowej.
         W konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100m, nasz reprezentant mł. asp. Wojciech Haduch uzyskując czas 18,16s. dołączył do najlepszych w województwie zajmując 5 lokatę w tej konkurencji. Inni nasi zawodnicy uzyskali czasy: st. sekc. Łukasz Struś - 19,07s.,mł. ogn. Daniel Wojtowicz - 19,47s., ,st. sekc. Rafał Wojtowicz - 20,18s., mł. asp. Piotr Rachwał - 20,75s st. asp. Oktawian Bujacz – 20,76s. , mł. ogn. Grzegorz Zawada – 21,28s.,. W klasyfikacji drużynowej tej konkurencji nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce na 21 startujących komend z całego województwa.

W konkurencji wejścia przy pomocy drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni nasz reprezentant mł. asp. Wojciech Haduch – uzyskał czas 17,31s. zajmując 11 lokatę w tej konkurencji. Inni nasi zawodnicy uzyskali czasy: mł. ogn. Daniel Wojtowicz – 18,16s., Oktawian Bujacz – 20,21s.,st. sekc. Łukasz Struś - 21,04s., mł. ogn. Grzegorz Zawada - 21,40s., st. str. Dawid Masłyk -23,77s., mł. asp. Piotr Rachwał – 26,52s. W klasyfikacji drużynowej tej konkurencji nasza reprezentacja zajęła 5 miejsce.

Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym fot. materiał własny  Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym fot. materiał własny  Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym fot. materiał własny  Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym fot. materiał własny

W klasyfikacji dwuboju pożarniczego obejmującego wyżej wymienione konkurencje indywidualnie mł. asp. Wojciech Haduch zajął 7 miejsce, a mł. ogn. Wojtowicz Daniel 13 miejsce na ogólną liczbę blisko 128 zawodników startujących w zawodach.

W dniu kolejnym mistrzostw (czwartek 28 maja) rozegrano konkurencje drużynowe na stadionie sportowym w Nisku. Pierwsza konkurencja drużynowa to sztafeta pożarnicza 4 x 100m. Reprezentacje poszczególnych komend wystawiały po 2 drużyny czteroosobowe. Do punktacji zaliczany był czas lepszego biegu. Drużyna w składzie: st. sekc. Łukasz Struś, st. sekc. Rafał Wojtowicz, mł. asp. Wojciech Haduch, asp. Tomasz Tesznar zajęła 2 lokatę z czasem 64,70s. na 21 drużyn startujących w tej konkurencji.

Ostatnią konkurencją zawodów było ćwiczenie bojowe. Nasza komenda wystąpiła w składzie: asp. sztab. Wojciech Sobolak, asp. Tomasz Tesznar, st. sekc. Struś Łukasz, st. sekc. Rafał Wojtowicz, mł. ogn. Grzegorz Zawada, mł. ogn. Daniel Wojtowicz, mł. asp. Wojciech Haduch.

W konkurencji drużynowej – ćwiczenie bojowe  KP PSP Brzozów zajęła 13 miejsce uzyskując czas – 36,37s.

W klasyfikacji generalnej XVI Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP
w sporcie pożarniczym klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

W klasyfikacji ogólnej zawodów reprezentacja KP PSP w Brzozowie zajęła 5 miejsce w województwie podkarpackim.

Fotogaleria KW PSP Rzeszów z  Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w sporcie pożarniczym:https://plus.google.com/100143471211455019514/posts/6AjuXVpMcc8?pid=6156033922550729106&oid=100143471211455019514

Opracował: st. kpt.Tomasz Mielcarek